EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

2016 Yılı Gümrük İş Süreçleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2016 Yılı Gümrük İş Süreçleri Değerlendirme Toplantısı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Fatih ÇİFTÇİ’nin katılımıyla Antalya’da yapıldı.

Eğitim Dairesi Başkanlığının ev sahipliğini yaptığı toplantıya, Bakan Yardımcısı Fatih ÇİFTÇİ’nin yanı sıra Müsteşar Cenap AŞCI, Müsteşar Yardımcısı Sezai UÇARMAK, Gümrükler Genel Müdür Vekili Mustafa GÜMÜŞ, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah SOYLU, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Hacı Hasan Murat ÖZSOY, Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürü Harun USLU ve ilgili Birim Amirleri, Merkez Personeli ile Gümrük Müdürleri, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürleri, Tasfiye Müdürleri ve Laboratuvar Müdürleri ile Taşra teşkilatından değişik ünvanda personel katılım sağladı.

Programın açılış töreninde konuşan Eğitim Dairesi Başkan Vekili Lütfü KOP, kurumsal “istişare”nin faydalarına ve kültürümüzdeki yeri ve önemine değindi.

Müsteşar Cenap AŞCI yaptığı konuşmasında; ülkemizi, gümrük hizmetlerinin ve ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı, dünyanın sayılı ticaret merkezlerinden biri haline getirme vizyonu doğrultusunda Bakanlık stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanmasının öneminin altını çizdi.

Bakan Yardımcısı ÇİFTÇİ konuşmasında; “Ülkemiz, 2002 yılından bu yana güçlü ihracat artışı ile beraber dış ticaretini önemli bir şekilde geliştirmeyi başarmıştır. Bugün 350 milyar dolar seviyesine ulaşan bir dış ticaret hacmine sahibiz. Hiç şüphesiz bu başarılarda Bakanlığımız çalışanlarının da önemli bir payı vardır. Bu yüzdendir ki bugün ortaya konan 2023 hedeflerine ulaşmada yine sizler çok önemli bir rol üstleneceksiniz” dedi.