Dünya Gümrük Örgütü Genel Sekreteri Kunio MIKURIYA, Başkanlığımızı ziyaret ettİ


Dünya Gümrük Örgütü Genel Sekreteri Kunio MIKURIYA, Eğitim Dairesi Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Genel Sekreter MIKURIYA Müsteşar Yardımcısı Sezai UÇARMAK ,Eğitim Dairesi Başkan Vekili Lütfü KOP ve Daire Başkanı Selim ERİNCİK tarafından karşılandı.

Eğitim Merkezini tanıtmak amacıyla, Genel Sekretere; Başkanlık bünyesindeki dershaneler, bilgisayar sınıfları, konferans salonu, BİDEM sınıfı, kondisyon merkezi, yakın savunma salonu, yüzme havuzu, sauna, konukevi, atış poligonu ve  simülasyon merkezi gezdirildi.

Tanıtım gezisinden sonra, Daire Başkanı ERİNCİK tarafından, Genel Sekreter MIKURIYA’ya; Başkanlığımızca düzenlenen eğitimler,  Bakanlığımızın eğitim alanında Ulusal ve Uluslararası işbirliği kapsamında gerçekleştirdiği programlar ve Başkanlığın yeniden yapılandırılması amacıyla yürütülen projeler hakkında bilgi verildi.

Program boyunca Genel Sekretere Avrupa Birliği ve  Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan KÖSEOĞLU, Brüksel Gümrük  Müşaviri Özlem SOYSANLI ve  Avrupa Birliği ve  Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Didem DİRLİK eşlik etti.