Sudan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Heyeti Başkanlığımızı ziyaret etti

Sudan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Heyeti Başkanlığımızı ziyaret etti

Sudan Cumhuriyeti Gümrük İdaresi Heyeti Başkanlığımızı ziyaret  etti.


“Türkiye ve Sudan Cumhuriyetleri Gümrük İdarelerinin İkili Görüşme Programı” sebebiyle ülkemizde bulunan, Sudan Gümrük Heyeti, program kapsamında Eğitim Dairesi Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Sudan Cumhuriyeti Uluslararası İşbirliği Birimi Müdürü  Albay Omer Hassan Ahmed HASSAN ve Uluslararası İşbirliği Birimi Anlaşmalar Bölümü Başkanı  Yarbay Musa Omer Elbashir ALGAYLI’dan oluşan heyet, Daire Başkanı Selim ERİNCİK tarafından karşılandı.
 
Sudan heyetini Bakanlık Eğitim Merkezinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ERİNCİK, Merkezimizin fiziki koşulları ve düzenlenen eğitimler ile  Başkanlıkça yürütülen projeler hakkında bilgi verdi.

Albay Omer Hassan Ahmed HASSAN’da, Başkanlığın yapısı ve projelerinden çok etkilendiğini belirterek , Eğitim Dairesi Başkanlığı ile ortak eğitim programları konusunda çalışma yapmak istediklerini ifade etti.

Görüşmenin ardından, heyete Başkanlık bünyesindeki dershaneler, bilgisayar sınıfları, konferans salonu, BİDEM sınıfı, kondisyon merkezi, yakın savunma salonu, yüzme havuzu, sauna, konukevi, atış poligonu gezdirilerek tesisin konaklama olanakları hakkında bilgi verildi.