EĞİTİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Temel KBRN Eğitimi Gürbulak’ta Düzenlendi

Bakanlığımız taşra teşkilatında görev yapan personele yönelik olarak; gümrüklerde Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) tehlikelerine yönelik müdahale gücünü arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Temel KBRN Eğitimi” Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde düzenlendi.

Bakanlığımız taşra teşkilatında görev yapan personele yönelik olarak; gümrüklerde Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer  (KBRN) tehlikelerine yönelik müdahale gücünü arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Temel KBRN Eğitimi” Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde düzenlendi.
 
Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan tüm personele verilen eğitimin, Orta Karadeniz, Orta Anadolu, Batı Akdeniz, Fırat, Ege, Orta Akdeniz, Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz, İstanbul, Doğu Marmara ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerinin ardından 12.si düzenlendi. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan eğitim, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü’nde görev yapan Muhafaza Memuru Kenan Akdoğan tarafından verildi. Ayrıca eğitime, Bölge Müdürü Ceylan Er ile Başkanlığımızda görevli Muayene Memuru Mustafa Güven de katıldı.